Sisuturundus: Kuidas valmistuda lemmiklooma võtmiseks? – Ajakiri Lemmik

Kes meist ei oleks unistanud koduloomast? Olgu siis selleks unistuseks koer, merisiga, papagoi või hoopis sisalik! Selleks, et kodulooma võtmine ei muutuks kohutavaks otsuseks ja õnnelikud oleksid nii värsked omanikud kui lemmikloom ise, on vaja mõelda päris mitmele faktorile. 

Lemmiklooma võtmine ilma ühegi ettevalmistuseta või plaaniga tegutseda siis, kui lemmik juba kodus, on halb idee. See päev on tõenäoliselt nagunii kiire ja stressirohke ning viimane asi, mida sa tahad teha, on poes järjekorras passida ja üritada välja mõelda, mida vaja otsa. Reeglina ei jäeta detaile kahe silma vahele meelega. Lihtsalt ei osata mõelda ühele või teisele asjale ja seda eriti siis, kui pole varem lemmiklooma olnud. Kuidas siis oma kodu uue pereliikme tulekuks ette valmistada?

Lemmiku oma koht

Sõltuvalt loomast on vajalik nimekiri erinev, ent üldnimetajad on siiski samad. Näiteks peab igal loomal olema oma kindel koht. Näriliste ning lindude jaoks tähendab see sobivas suuruses ja õigete asjadega täidetud puuri. Erinevatele roomajatele on vaja korrektse niiskustaseme ning temperatuuriga terraariumi. Kaladele aga muidugi akvaariumi ning koertele ja kassidele vähemalt magamisaset.

Küsimus on alati ka selles, kuhu need paigutada. Heaks näiteks on akvaarium ning terraarium. Mõlemale on vaja leida koht, mis kannataks sisustusega akvaariumi ning terraariumi raskust, see ei tohiks olla ei liiga valges ega liiga pimedas kohas. Reeglina on vajalik ka elektripistikute olemasolu ning stabiilne temperatuur.

Mõnikord võib vajalike tingimuste tagamine osutuda ootamatult kalliks. Samas ei ole võimalik ega ka tark lükata teatud asjade ostmist aina edasi ja edasi. Selle asemel on mõttekam tarbimislaen või võtta kasutusele krediitkaart, et tagada uuele pereliikmele vajalikud tingimused ja vahendid.

Turvaline kodu igas mõttes

Kodu peab olema loomakindel. Mida ja kui palju tuleb teha, sõltub kahest asjast. Esiteks sellest, milline loom koju tuleb. Teiseks sellest, kui palju ja kus kohtades on lemmikule vaba liikumine lubatud. 

Kassid armastavad ronida ehk kui proovid midagi nende eest ära peita, ei pruugi piisata asja kõrgemale riiulile asetamisest. Vajalik võib olla kapile uste lisamine, et ligipääsu täielikult takistada. Hamstrid ja rotid armastavad peitu pugeda ehk kapialused peaksid olema kindlustatud ja põrandaliistud omal kohal. Närilisi, roomajaid ja linde tasub välja võtta vaid siis, kui oled ise juures ning ümbruse eriti hoolikalt üle vaadanud. 

Ohtlikuks võivad osutuda sellised asjad nagu juhtmed ja kaablid ning isegi teatud kodutaimed! Ning muidugi prügikastid, ravimid ja kodukeemia, mis peaksid kõik olema kindlalt suletavate uste taga.

Lemmikloom kogu perele

Enne uue lemmikuga koju tulemist peab olema tehtud kindlaks, et kõik pereliikmed või korterikaaslased on sellega nõus. Ei ole vajalik, et kõik samas mahus panustaksid või et oleks olemas kindel graafik, kuidas elu käima hakkab, ent nõusolek lemmiku võtmise osas on minimaalne.

Selle vestluse ajal saab selgeks rääkida ka muu vajaliku. Kuhu ruumidesse on lemmik lubatud ja kuhu mitte, mis on tingimata keelatud, mis aga lubatud ning muidugi ka see, kuidas lemmiklooma eest hoolt kanda. Eriti tähtis on see siis, kui on soov võtta pisut haruldasem loom nagu näiteks linnud või roomaja.

Enne looma võtmist mõtle sellelegi, kes kannab looma eest hoolt, kui sa ise puhkusele lähed? Kas tegu on lemmikloomaga, kes võib nädal aega omapäi olla? Või loomaga, kes vajab igapäevast hooldust? Kas on lihtsam paluda mõnel sõbral sinu puhkuse ajal sinu juures olla või poleks probleemi lemmikut ajutiselt teise kohta liigutada? Tihtipeale unustatakse ära, et aegajalt läheme kõik kodust ära, lühemaks või pikemaks ajaks. Ning alati ei saa ka lemmiklooma endaga reisile kaasa võtta.

Põhjalik ettevalmistus tähendab, et kui lemmikloom koju jõuab, ei oota ees ühtegi halba üllatust. Seega, erinevate probleemidega tegelemise asemel saad täies mahus pühenduda oma uuele lemmikule.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.